PSİKOLOJİK HİZMETLER

Çocuklarımızın psikolojik gelişimleri yani sosyal, duygusal, kişisel ve davranışsal gelişimleri günlük kreş ortamında yakından takip edilir. Çocuk doğal ortamında; oyun oynarken, uyurken, yemek yerken izlendiği için rahat gözlem yapılabilir; bu sayede çocukların, en az fiziksel gelişimleri kadar önemli olan psikolojik gelişimleri de düzenli olarak kontrol edilir.

Önleyici danışmanlık, sorunlar oluşmadan, henüz ufak bir soru işareti iken önlemeyi sağlayan bir sistemdir. Çocuğun, gelişim takibi sırasında fark edilen küçük problemler, profesyonel yardım gerektirecek duruma gelmeden, kreş ve aile ortamında uygulanacak basit önlemler ile probleme dönüşmeden önlenir.

Çocuğumuzun gelişimiyle ilgili bir gecikme şüphesi söz konusu ise standardize edilmiş psikolojik testler yardımıyla çeşitli alanlardaki gelişimi değerlendirilir. Test sonuçlarına göre gerekli müdahale ve eğitim sürecine yönlendirme sağlanır.

Ailelerimizle belirli zamanlarda bir araya gelip çocuklarımızın durumuyla ilgili olarak görüşmeler yapılır, Uzman Psikolojik Danışmanımız tarafından annelik ve babalık becerilerini geliştirmeye yönelik seminer toplantıları düzenlenir.

Çocuklarımızın çeşitli gelişim alanlarındaki durumlarıyla ailelerimize raporlar sunulur.